Reklama

Wystawa nie tylko dla filmowców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Wystawa nie tylko dla filmowców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Do 22 lutego można oglądać wystawę "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich scenarzystów i reżyserów. Do zapoznania się z plakatami, fotografiami i dokumentami związanymi z Kieślowskim zachęca Łukowski Ośrodek Kultury.

Wystawa jest swego rodzaju podsumowaniem życia, twórczości artystycznej oraz „życia po życiu” jednego z największych twórców polskiego kina. Krzysztof Kieślowski żył w latach 1941-1996. Był reżyserem filmów dokumentalnych i fabularnych, scenarzystą, autorem sztuk teatralnych, reżyserem teatru i telewizji, pedagogiem, opiekunem artystycznym młodych filmowców.

Wernisaż poświęconej mu wystawy miał miejsce w poniedziałek 21 stycznia. Na ścianach galerii PROwizorium ŁOK zawisły dokumenty, fotografie i plakaty związane z filmowcem. Instalacja została przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi. Gościła już w wielu krajach Europy i świata.

Na zdjęciach możemy dostrzec m.in., że Krzysztof Kieślowski w okresie młodzieńczym zajmował się też wykonywaniem fotografii i poezji pisanej. W dorobku miał też epizodów jako aktor. Był też artystą, którego dorobek ciągle jest oglądany i analizowany przez wielu adeptów sztuki filmowej. Kieślowski także kilkanaście lat po śmierci znajduje kontynuatorów i naśladowców nie tylko w kinie polskim, ale europejskim i światowym.

Wystawie poświęconej K. Kieślowskiemu towarzyszy przegląd filmów. W Kinie Łuków będzie można obejrzeć do wyboru: „Dekalog, Jeden”, „Podwójne życie Weroniki”, „Gadające głowy” lub „Trzy kolory”. Wystawę można oglądać do 22 lutego.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE