Reklama

Wystawa Marcina Ziółkowskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Wystawa Marcina Ziółkowskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Do 12 lipca można oglądać wystawę prac Marcina Ziółkowskiego pt. "Spojrzenie". Do Galerii PROwizorium zaprasza Łukowski Ośrodek Kultury.

Mieszkańcy miasta mogą oglądać wystawę aktów autorstwa Marcina Ziółkowskiego. Wernisaż odbył się 21 czerwca w Łukowskim Ośrodku Kultury.

- Akty Marcina Ziółkowskiego pokazują, w jaki sposób artysta postrzega kobiety, ich nastroje charaktery oraz relację z ich własnym światem. Patrząc na jego obrazy ma się wrażenie, że każda z przedstawionych postaci skrywa jakiś sekret, którego my, odbiorcy, możemy się jedynie domyślać. Wszystko to sprawia, że prace artysty przyciągają uwagę, emanują swoją intrygującą atmosferą, każą odbiorcy zatopić się w poszczególnych kompozycjach - w taki sposób wystawę Marcina Ziółkowskiego opisuje ŁOK.

Marcin Ziółkowski to malarz, rzeźbiarz i grafik. Sztuką zajmuje się od 2009 roku, kiedy rozpoczął studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie.

- W sztuce wizualnej interesuje mnie sposób odbierania rzeczywistości. W jaki sposób twórca powinien podać swoją wizję żeby była ciekawa, wciągająca dla odbiorcy. Aby Go zaprosić, poprowadzić , a w końcu uzależnić od swojego sposobu postrzegania rzeczywistości wizualnej. To z tego powodu obrazy mają wiele niedopowiedzeń są niedokończone w tych obszarach które pozostawiam dla całkowitej ekspansji percepcji widza. Co czyni odbiorcę współtwórcą, więc nie może On pozostać obojętny na to co widzi. Wszystkie te zamierzenia bardzo pasują do tematu malarstwa w którym tyleż subtelności i tajemnicy co kobiecej przewrotności. Modelki swoją pozorną obojętnością, we właściwy kobietom sposób wydają się być zazdrosne o uwagę przechodnia - tak o swojej twórczości mówi artysta.

Wystawę można oglądać do 12 lipca w Galerii PROwizorium ŁOK. Wstęp bezpłatny.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE