Reklama

Wystawa Adriana Ambroziaka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Wystawa Adriana Ambroziaka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Kolejny artysta już wkrótce zaprezentuje swoją twórczość łukowskiemu odbiorcy. 23 lutego w Łukowskim Ośrodku Kultury odbędzie się wernisaż prac Adriana Ambroziaka.

Wyjątkowe prace zostaną pokazane już wkrótce w Łukowskim Ośrodku Kultury. Swoją twórczość po raz pierwszy szerszemu gronu zaprezentuje Adrian Ambroziak. Łukowianin ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom uzyskał w 2011 r. w pracowni Grafiki Projektowej prof. Grzegorza Mazurka i dr. Sławomira Plewko.

Adrian zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym i rysunkiem. W przeszłości pracował m.in. w portalu Łuków24.pl, więc tym bardziej miło jest nam zaprosić Czytelników na wernisaż dzieł artysty. Nasz Przyjaciel najbardziej lubi malować fragmenty natury, pejzaże. Inspiracji szuka w okolicznych polach i lasach. Miło więc jest nam poinformować, że prace Adriana zostaną pokazane już 23 lutego w Łukowskim Ośrodku Kultury.

- Nie jestem płodnym artystą. Moje obrazy zazwyczaj powstają długo. Choć zdarzył się obraz, który powstał po dwóch godzinach, mój autoportret powstaje już od 2012 roku
- tak o sobie mówi artysta.

W przeszłości Adrian uczestniczył w zbiorowej wystawie tyflografiki dla niewidomych „Pomiędzy światłem a dotykiem” w Lublinie i Druskiennikach. Rysunki zaprezentował podczas wystawy studentów „Spojrzenia” w Lublinie. W czasie studiów, gdy interesował się sztuką, porzucił farby akrylowe na rzecz farb olejnych. I choć na początku kupował wiele różnych kolorów, poprzestał na trzech podstawowych i bieli. Dzięki nim jest w stanie uzyskać niemal wszystkie barwy. Rysować węglem nie lubi, za to chętnie oddaje się pracy z ołówkiem.

Łukowski Ośrodek Kultury, piątek 23 lutego, godz. 20.00. Zapraszamy!Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE