Reklama

Wyśpiewały sukces

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Wyśpiewały sukces - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Łukowianki Gabriela Łukasik i Emilia Szcześniak zostały laureatkami Międzywojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek we Włodawie. Sukces dziewczęta wyśpiewały w piątek 11 stycznia. Natomiast w niedzielę 13 stycznia w innym konkursie triumfowała Zuzanna Bochman.

W pierwszym konkursie wystartowały 83 osoby reprezentujące różne placówki oświatowe i kulturalne województwa lubelskiego. Wykonawców oceniano w dwóch kategoriach: solistów i zespołów wokalnych, w trzech kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-14 lat oraz 15-19 lat.

W kategorii wiekowej 10-14 lat wśród solistów pierwsze miejsce zajęła Gabriela Łukasik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie (opiekun Przemysław Oskroba). Wykonała ona pastorałkę "Bambino Jazzu". Natomiast w kategorii wiekowej solistów od 6 do 9, na drugim miejscu uplasowała się Emilia Szcześniak z Fabryki Piosenki ŁOK (opiekun Agnieszka Szczęśniak)

Lista wszystkich nagrodzonych znajduje się pod tym adresem.

Natomiast w niedzielę w Nowinach niedaleko Kielc zorganizowany został inny ogólnopolski festiwal. Wystąpiła w nim Zuzanna Bochman z Fabryki Piosenki ŁOK, która otrzymała wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta Kielc.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE