Reklama

Wyrecytowali barwy słowa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Wyrecytowali barwy słowa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura 25 młodych recytatorów stanęło do konkursu recytatorskiego. Najlepsi będą reprezentowali powiat łukowski w Lublinie.

Wczoraj w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyły się Eliminacje Powiatowe XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego „BARWY SŁOWA”. W eliminacjach wzięło udział 25 recytatorów z Łukowa i okolic. Prezentacjom przysłuchiwała się komisja artystyczna: Anna Kistelska Główny Instruktor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie – koordynator konkursu oraz Alicja Tomaszewska i Sławomir Żyłka – instruktorzy Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Anna Kistelska, podsumowując wystąpienia dzieci, powiedziała, że:

W dziecięcej recytacji najważniejsza jest radość płynąca z obcowania ze słowem. Na dalszym, lecz nie odległym planie jest natomiast warsztat i technika mówienia artystycznego, którą należy systematycznie uświadamiać i doskonalić. Wtedy radość operowania słowem będzie pełniejsza. I właśnie ta radość ma stać się wspólnym celem recytatora i jego instruktora bardziej niż tak zwane „zwycięstwo”.

Jury, do wojewódzkiego finału nominowało po dwóch recytatorów z każdej kategorii. W Lublinie recytatorów z klas I - III będzie reprezentowała Joanna Lendzion z klasy III z Zespołu Szkół w Staninie za interpretację wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Drugim reprezentantem będzie Wojciech Cabaj z klasy II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Grzegorza Piramowicza w Łukowie za interpretację wiersza Romana Załuckiego „Pan słowik”.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali Lena Gosek z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie za interpretację wiersza Danuty Wawiłow „Czarny lew” i Maciej Radomyski z klasy III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Grzegorza Piramowicza w Łukowie za interpretację prozy Krystyny Drzewieckiej „Bezpieczne miasto”.

Nominacje w kategorii klas IV – VI przypadły Jakubowi Walaszkowi z klasy IV (Filia Biblioteczna w Woli Gułowskiej) za interpretację prozy Zuzanny Orlińskiej „Cierpienia dziesięciolatka” oraz Karolowi Królowi z klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie za interpretację prozy Mariana Orłonia „Klops nie z tej ziemi”.

Wyróżnienia przyznano Natalii Smyk z klasy V Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie za interpretację wiersza Wiktora Woroszylskiego „Śmieszek” i Bartłomiejowi Niewęgłowskiemu z klasy VI szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie za interpretację prozy „Trzej synowie”.

Nominowanym recytatorom życzymy sukcesu w finale wojewódzkim.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE