Reklama

Wyrecytować uśmiech Pana Boga

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Wyrecytować uśmiech Pana Boga - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego odbędzie się po raz 16. Mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 13 grudnia.

Łukowski Ośrodek Kultury oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie zapraszają dzieci i młodzież z placówek kulturalnych i oświatowych z terenu województwa lubelskiego do wzięcia udziału w święcie słowa recytowanego. Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego „Uśmiech Pana Boga” odbędzie się 20 grudnia o godzinie 10:30 w sali widowiskowej ŁOK.

Przed uczestnikami recytacja dwóch utworów (napisanych prozą lub wierszem) lub prezentacja monodramu. Za scenariusz monodramu mogą posłużyć wiersze, opowiadania i homilie ks. Jana Twardowskiego a czas ich prezentacji nie może przekroczyć 10 minut. W tej kategorii mile widziane będzie wykorzystanie środków teatralnych, które wzbogacą występ.

Zgłoszeń uczestników należy dokonywać do 13 grudnia, po wcześniejszym przeprowadzeniu eliminacji szkolnych. Ci, którzy je przejdą, wystąpią w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury 20 grudnia.

Celem Konkursu jest popularyzacja twórczości poety współczesnego ks. Jana Twardowskiego. To poezja mówiąca o sprawach najbliższych, często drobnych, ale niezwykle ważnych dla naszego człowieczeństwa. Nie ma zamiaru niepokoić, prowokować i burzyć. Przeciwnie… buduje… przynosi refleksję i nadzieję. Organizatorzy liczą, że i tym razem niezaprzeczalne wartości utworów księdza Jana Twardowskiego, ich przesłanie skierowane do „dziecka w dorosłym” pomogą recytatorom i słuchaczom chociaż na chwilę odejść od przytłaczającej codzienności i zapisać się do szkoły uczuć księdza Jana. Ta poezja nie jest tylko lekcją literatury, ale również lekcją życia. Pragniemy aby szesnasta edycja Konkursu, była repetytorium ze szczególnie ważnych dla Was tematów…

Tak o poezji ks. Jana Twardowskiego piszą organizatorzy konkursu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE