Reklama

Wspólne czytanie Sienkiewicza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Wspólne czytanie Sienkiewicza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Dzisiaj w 80 placówkach na terenie całego kraju o godzinie 10.00 odczytany został fragment \'Potopu\' Henryka Sienkiewicza. W akcję ustanawiania rekordu włączyła się także Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.

Miejska biblioteka postanowiła włączyć się w akcję wspólnego czytania fragmentu jednego z najbardziej znanych dzieł naszego noblisty. Data wydarzenia nie jest przypadkowa. To właśnie dziś, w 170. rocznicę narodzin pisarza, 50 osób przybyło do miejskiej placówki, by pochylić się nad dziełami noblisty.  

Jak powiedziała nam dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Ewa Wiśnicka:  

Takie akcje są bardzo potrzebne, ponieważ dzięki nim Sienkiewicz przestanie być kojarzony jako pisarz historyczny. Dobór fragmentów, które przeczytali nasi czytelnicy, pokazuje nam Sienkiewicza jako autora baśni, nowel.  

Obecni w ogródku biblioteki czytelnicy odczytali m.in. „Legendę żeglarską” czy „Przygodę Arystoklesa”.  Natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 jednym głosem przeczytali fragment „W pustyni i w puszczy”. Nasz portal także włączył się w akcję ustanawiania rekordu największej liczby osób czytających dzieła Sienkiewicza. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE