Reklama

Wrócili ze Szczodrakami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Wrócili ze Szczodrakami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Święta to czas kolędowania. Nasza utalentowana młodzież bierze udział w licznych konkursach i festiwalach. Z lubelskiego Konkursu Muzycznego \'Szczodraki\' wracają z nagrodami.

16 i 17 grudnia w lubelskim Dzielnicowym Domu Kultury SM „Czechów\" odbył się Konkurs Muzyczny „Szczodraki\". Były to jednocześnie eliminacje regionalne do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, w którym występują uczestnicy z całej Polski, Ukrainy i Białorusi. Fabrykę Piosenki ŁOK reprezentowało czworo wokalistów.

Przed jury wystąpiło 63 wykonawców w kilku kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli solo, chóry oraz zespoły. Jednak to wykonawcy z Łukowa zyskali największe uznanie w oczach jury. Łukasz Bojaczuk otrzymał Nagrodę Główną i weźmie udział w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, który odbędzie się już w styczniu 2017 roku. Marta Skurka zdobyła I miejsce w kategorii młodzieżowej, a duet Dominika Niedziółka i Wiktoria Niedziółka w tej samej kategorii otrzymał wyróżnienie. Wśród łukowian na podium znalazł się także Mikołaj Gajowy z Fabryki Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury a reprezentujący na Konkursie Szkolne Studio Piosenki przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie. Mikołaj zajął I miejsce w kategorii dziecięcej.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE