Reklama

„Wohyńskie wesele” w Kinie Łuków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

„Wohyńskie wesele” w Kinie Łuków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Czy znają Państwo najnowszą produkcję łukowskiego Studia Medialnego Kafka? Jest to półgodzinny film pt. \"Wohyńskie wesele\", którego premiera odbyła się w ostatni czwartek 10 listopada w Kinie Łuków.

10 listopada w Kinie Łuków odbyła się premierowa w naszym mieście projekcja filmu „Wohyńskie wesele”, którego głównym realizatorem było Studio Medialne Kafka. Grupę na co dzień tworzą łukowianie Bartosz Leśkiewicz i Michał Janczak, którzy tym razem na współpracę postawili z działającym na terenie powiatu radzyńskiego Kołem Gospodyń Wiejskich z Wohynia i Stowarzyszeniem Przyjaciół Gminy Wohyń \"Echo\". Efektem ich współpracy jest wyżej wspomniany film.

Podczas łukowskiej premiery „Wohyńskiego wesela”, która miała miejsce w Kinie Łuków, filmowcy opowiadali o szczegółach pracy nad filmem. Okazuje się, że w produkcji wzięli mieszkańcy gminy Wohyń, nie posiadający żadnego doświadczenia aktorskiego. Choć film mówi o tradycjach dawno zapomnianych, wśród głównych odtwórców byli absolwenci Zespołu Szkół w Wohyniu i uczniowie szkół na terenie gminy, którzy ramię w ramię z członkiniami KGW w Wohyniu przez kilka dni, w pełnej charakteryzacji i strojach z epoki, odgrywali swoje role. Całość dopełniała obecność profesjonalnych ekip nagłośnieniowych i oświetleniowych z Warszawy.

Ponadto, by móc w pełni oddać klimat wydarzeń weselnych sprzed lat członkinie KGW wraz z filmowcami odwiedzały najstarszych mieszkańców gminy, zbierały stare pieśni i opowieści o tym jak przebiegało wesele w dawnych czasach. Na tej podstawie powstał pomysł początkowo na inscenizację a w efekcie prac na sfabularyzowany scenariusz z wątkiem nieszczęśliwej miłości. Jak dodaje Bartosz Leśkiewicz z Kafki, prace nad zbieraniem informacji i przekształcaniem ich w scenariusz trwały blisko rok.

Teraz „Wohyńskie wesele” będzie grane w Kinie Łuków. Chętni mogą nabyć także produkcję na płytach DVD. Wystarczy w tym celu skontaktować się ze Studiem Medialnym Kafka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE