Reklama

Włoskie piosenki na Dzień Kobiet

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ŁOK

Włoskie piosenki na Dzień Kobiet - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Choć przed nami dopiero święta Bożego Narodzenia, Łukowski Ośrodek Kultury już myśli o organizacji wydarzeń w przyszłym roku. Zapraszamy na spektakl muzyczny śladem włoskiej piosenki, który odbędzie się w... Dzień Kobiet.

Na ósmego marca przyszłego roku zaplanowano koncert piosenek włoskich „Ciao Ciao Bambino”. W sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury pojawią się tego dnia włoskie i światowe szlagiery muzyczne. Wydarzenie zaplanowano na godz. 19.00, a na trzy miesiące przed terminem placówka uruchamia sprzedaż biletów. Wejściówki w cenie 35 zł (normalny) i 25 zł (ulgowy dla słuchaczy ŁUTW, rencistów i emerytów) dostępne są w kasie Kina Łuków oraz na stronie internetowej Ekobilet.

Spektakl muzyczny inspirowany życiem Marino Marini „Ciao Ciao Bambina” to podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy. Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku. Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40-tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widzowie udają się w towarzystwie Marino Mariniego do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną.

Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności nad Wisłą oraz genezę słynnej diety Twist, którą tam spopularyzował. Narrację niezwykłego ambasadora włoskiej piosenki w Polsce wspaniałe prowadzi, łącząc wokal z zadaniami aktorskimi, Nicola Palladini, z towarzyszeniem kontrabasu Dominika Dudzika i gitary Piotra Bogutyna.

Tłem dla spektaklu są widowiskowe videoprojekcje, wprowadzające nas w klimat i atmosferę. W ciągu 70 minut usłyszymy szlagiery: „Tu vuo fa l`americano”, „L`Italiano”, „Azzurro”, „Marina”, „O`sole mio”, „Love in Portofino”, „Volare”, „Mamma”, „Guarda che luna”, „Guaglione”, „Kriminal Tango” czy „Nie płacz kiedy odjadę” i wiele innych.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE