Reklama

Wizyta delegacji z Białorusi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Regionalne w Łukowie

Wizyta delegacji z Białorusi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Placówki muzealne powiatu łukowskiego zwiedzała delegacja z Brześcia na Białorusi. Przedstawiciele instytucji kulturalnych naszego wschodniego sąsiada otworzyli także wystawę w Lublinie.

Od 20 do 21 kwietnia, na zaproszenie Muzeum Regionalnego w Łukowie, w naszym powiecie przebywała delegacja z Brześcia na Białorusi. Wiaczesław Garbuzow – Zastępca Kierownika Oddziału Kultury i Administracji Obwodu Brzeskiego, Aleksiej Mitiukow – Dyrektor Obwodowego Muzeum Krajoznawczego w Brześciu oraz Irina Tarima Nikołajewna – Kierownik Oddziału Muzeum ,,Uratowane skarby sztuki” w Brześciu poznawali nasze okolice.

Goście łukowskiej placówki otworzyli w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie wystawę fotograficzną ,,Pałace i dwory Obwodu Brzeskiego”, której mecenasem był Poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Starosta Łukowski Janusz Kozioł.

W programie wizyty nie zabrakło zwiedzania placówek muzealnych powiatu łukowskiego. Białorusini odwiedzili Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej oraz Muzeum Regionalne w Łukowie.

Relacją oraz fotografiami podzielił się z nami dyrektor łukowskiego muzeum Mariusz Burdach.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE