Reklama

Wielkopostny jazz

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Wielkopostny jazz - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Nietypowy koncert w Łukowskim Ośrodku Kultury. Z wielkopostnymi aranżacjami jazzowymi wystąpił w naszym mieście pianista i kompozytor Paweł Odoszewski.

W niedzielę 18 marca w Łukowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert Pieśni Wielkopostnych w aranżacjach jazzowych.

- Były to improwizacje muzyczne na temat pieśni pasyjnych - zbioru pieśni religijnych w języku polskim, przeznaczonych na okres Wielkiego Postu, z których większa część pochodzi jeszcze ze średniowiecza. Dzięki pracy młodego, utalentowanego pianisty i kompozytora Pawła Odoszewskiego, utwory te otrzymały nowe, jazzowe i niezwykle świeże aranżacje - informuje ŁOK.

Podczas koncertu artyście towarzyszyli łukowski multiinstrumentalista Janusz Smyk (saksofony), Monika Kowalczyk (śpiew), Piotr Zygma (bass), Piotr Sidorowicz (perkusja). 

- Koncert był prawdziwą ucztą muzyczną, możliwością odkrycia na nowo bogactwa i różnorodności staropolskich pieśni wielkopostnych oraz wysmakowanego połączenia starego z nowym. Dla wielu słuchaczy był również okazją do zadumy, pochylenia się nad tajemnicą Mąki Pańskiej, przeżyciem zarówno estetycznym jak i duchowym - tak wydarzenie podsumowują organizatorzy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE