Reklama

Węgierski sukces Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Jata”

Opublikowano:
Autor:

Węgierski sukces Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Jata” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca \'Jata\' wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Budapeszcie. Na scenie zaprezentowały się grupy z siedmiu krajów, ale tylko zespół z gminy Łuków otrzymał zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny we Włoszech i Bułgarii.

Od 19 do 24 sierpnia w Budapeszcie odbywał się Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny \'Pearl of Danube\'. Na scenie zaprezentowały się zespoły z Bułgarii, Grecji, Włoch, Turcji, Estonii, Węgier i Polski. Wśród nich był także działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowie Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Jata”.

Występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Jata” bardzo podobał się publiczności o czym świadczyły burze oklasków podczas tańców, jak i po ich zakończeniu. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe upominki i statuetki. Zespół \"Jata\" - jako jedyny - został wyróżniony nagrodą w postaci zaproszenia na Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny we Włoszech i Bułgarii – relacjonuje Kamil Zaliwski.

Na co dzień nad zespołem czuwają: Jadwiga Majek, Kamil Zaliwski, który przygotowuje choreografię, a także Przemysław Nurzyński, kierujący kapelą, grający w niej na akordeonie. Na trąbce zagrała Magdalena Mudant, na klarnecie - Mateusz Adamowicz, a na bębenku – Kamil Adamiec.

Wyjazdy zespołów to nie tylko występy na scenie, ale także okazja do zwiedzania. Podczas pobytu na Węgrzech zespół podziwiał piękne miejsca Budapesztu m.in. parlament, Statuę Wolności, panoramę miasta i Dunaju, górę Gellerta, Plac Wolności, zabytkowe budynki z XIX i XX w., bazylikę i pomnik św. Stefana, Basztę Rybacką, kościół św. Macieja, pałac Aleksandra, w którym jest obecnie siedziba prezydenta Węgier czy zamek mieszczący m.in. Bibliotekę Narodową.

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Jata”, za naszym pośrednictwem, składa serdeczne podziękowania rodzicom za ich zaangażowanie i trud włożony w organizację i przygotowanie wyjazdu. Podziękowania kierują także pod adresem sponsorów, dzięki którym wyjazd był możliwy.

Relacją oraz zdjęciami podzielił się z nami Kamil Zaliwski. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE