Instruktorem prowadzącym warsztaty był Marcin Woszczewski wspierany przez Marcina Nawrockiego i Szymona Woszczewskiego z Teatru MMS impro z Rudy-Huty. Nazwa warsztatów zaczerpnięta z tytułu opowiadania S. Mrożka odnosi się z kolei do poczucia obecności i bliskości partnera scenicznego, do wspólnego z nim odczuwania i reakcji na bodźce. Warsztaty zakończyły się otwartym pokazem powarsztatowym. Integralną częścią pokazu był spektakl Teatru MMS impro z Rudy-Huty.
- W sytuacji pandemicznej podejmowanie przedsięwzięć zmierzających do bezpośrednich relacji międzyludzkich, do współodczuwania wydaje się mieć ogromne znaczenie w przestrzeni społecznej i w przestrzeni kultury teatralnej. Inspiracją do improwizacyjnych działań były przede wszystkim słowa klucze. Uczestnicy korzystali także z inspiracji tekstami literackimi - relacjonuje Sławomir Żyłka - pomysłodawca i koordynator warsztatów z ramienia ŁOK.
Sławomir Żyłka dodaje, że wydarzenie stworzyło dzieciom i młodzieży możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego podczas jednego z wakacyjnych dni. Organizacja warsztatów przez Łukowski Ośrodek Kultury była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie. Efektem działań jest m.in. transmisja online na profilach na Facebooku oraz YouTube Łukowskiego Ośrodka Kultury, umożliwiająca ponowne odtworzenie.