Reklama

Wakacyjne występy \"Łukowiaków\"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZPiTZŁ \"Łukowiacy\"

Wakacyjne występy \"Łukowiaków\" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Istnieją od 1999 roku. Na swoim koncie mają kilkadziesiąt podróży zagranicznych. Tegoroczne wakacje spędzili bardzo aktywnie.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” od lat występuje na scenach, uświetniając uroczystości lokalne. Tancerzy z łukowskiego zespołu poznali także widzowie wielu krajów. Choć wakacje są dla uczniów czasem odpoczynku, oni spędzają letnie tygodnie pracowicie i aktywnie.

W lipcu 108 członków zespołu wzięło udział w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Bułgarii. „Łukowiacy” wraz z innymi zespołami z różnych krajów świata występowali na scenie antycznego amfiteatru w Nesebarze.

Po słonecznej Bułgarii przyszedł czas na piękne Tatry. Od 10 do 13 sierpnia „Łukowiacy”, jako jedyny zespół spoza terenów górskich, wzięli udział w 51. Sabałowych Bajaniach w Bukowinie Tatrzańskiej. Licznie zgromadzona w domu ludowym publiczność, dzięki młodzieży z łukowskiego zespołu, miała okazję poznać folklor podlaski oraz tańce i piosenki przedwojennej Warszawy. Pobyt „Łukowiaków” w Bukowinie Tatrzańskiej zorganizował zespół Zawaternik, goszczący w lutym w naszym mieście. Góralski zespół przyjął zaproszenie do ponownego odwiedzenia Łukowa w maju przyszłego roku.

Dziś dzieci i młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej \"Łukowiacy\" dzielą się z nami zdjęciami ze swoich podróży.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE