Reklama

Uchwycić to, co ulotne w Łukowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Uchwycić to, co ulotne w Łukowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Na pierwszym planie to, co ulotne, co przemija. W tle, to, co najbardziej charakterystyczne dla Łukowa. Tak swoją twórczość opisuje łukowianka - Magdalena Dylak.

Zakochana w kolorach i świetle postanowiła zgłębić tajniki malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Swoją drogę zaczęła jednak tu – w Łukowie. Magdalena Dylak, absolwentka łukowskiej szkoły, później uczennica Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie wczoraj miała swoją pierwszą wystawę. Ta odbyła się w galerii Prowizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury. W sposób szczególny młoda artystka podziękowała swojej nauczycielce Annie Karolkiewicz za inspirację i skierowanie drogi w kierunku malarstwa. Podziękowała skierowała także pod adresem Sławomira Żyłki. 

Prace, które można było zobaczyć podczas wernisażu „Ulotność”  wykonane były w ramach Stypendium Burmistrza Łukowa. Na pierwszym planie przyroda i to, co jest ulotne. Na planie drugim najbardziej charakterystyczne miejsca naszego miasta, czyli kościoły, cmentarz wojenny czy elewatory. Młoda artystka już dziś wie, że będzie się ubiegała o kolejne stypendium. Tym razem zechce postawić na prace bardziej nowoczesne i minimalistyczne.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE