Reklama

Uchwyć dzieje przyrody w obiektywie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: www.dobrarada.pl

Uchwyć dzieje przyrody w obiektywie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W ramach II Festiwalu Jurajskiego Lokalna Grupa Działania \"Razem ku lepszej przyszłości\" zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Tematem zdjęć mają być dzieje przyrody gminy Łuków.

Głównym celem konkursu jest zgromadzenie dokumentacji fotograficznej wytworów i okazów przyrody nieożywionej i ożywionej oraz zanikających gatunków, zmieniających się widoków natury i krajobrazu na terenie gminy Łuków.

Gmina Łuków to przestrzeń, w której podziwiać możemy piękno otaczającej nas przyrody. Przyrody, która kształtowała się na przestrzeni setek milionów lat. O odległej przeszłości, dziele lądolodu, zaświadczają polne głazy czy wydmy, które potocznie nazywamy pagórkami. To wreszcie „zaimportowane” przez lądolód z odległej północy jurajskie iły ze skamieniałościami morskich zwierząt (amonitów i belemnitów, dla których utworzono rezerwat Kra Jurajska) - czytamy w informacji o konkursie.

Organizatorzy konkursu zapraszają wszystkich do poszukiwania miejsc znanych i tych mniej znanych, okazów na których dostrzeżemy ślady minionych epok. Spróbujmy ich poszukać i sfotografować. Spójrzmy na pola, uprawy, łąki czy doliny rzek. A może w zaciszu starych zabudowań albo przy polnej miedzy kończy swój żywot dzika jabłoń albo grusza.

W konkursie mogą uczestniczyć zarówno osoby pełnoletnie, jak i niepełnoletnie. Technika wykonania zdjęć jest dowolna. Jeden uczestnik konkursu może przesłać nie więcej niż 3 zdjęcia. Fotografie wraz z kartą zgłoszeniową należy nadsyłać w formie elektronicznej na adres e-mail: poczta@lgdrazem.pl zaznaczając w temacie: Konkurs fotograficzny Gmina Łuków dzieje przyrody w obiektywie. Zdjęcia można także dostarczyć na płycie CD/DVD osobiście lub pocztą na adres: Lokalna Grupa Działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”, ul. Świderska 12, 21-400 Łuków. Termin upływa 5 września.

Organizatorzy nagrodzą 3 najlepsze prace. Do wygrania sprzęt elektroniczny i sportowo-turystyczny. Wyróżnione prace nagrodzone będą upominkami i zestawami gadżetowymi. Wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi 17 września w Klimkach podczas II Festiwalu Jurajskiego.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE