Reklama

Tygodnie atrakcji w ŁOK

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Tygodnie atrakcji w ŁOK - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na najbliższe wydarzenia. Są to m.in. koncerty, spektakle teatralne, a nawet walentynkowe konkursy.

Pierwszym z wydarzeń w których warto wziąć udział, jest koncert piosenek Czesława Niemena „Niemen akustycznie”. Recital poświęcony twórczości jednej z największych legend polskiej piosenki odbędzie się 1 lutego o godz. 19.00. Na scenie wystąpią Radosław Świderski, Krzysztof Chromiński i Tomasz Rogalski, którzy przedstawią kompozycje do tekstów najwybitniejszych polskich poetów w akustycznych aranżacjach i kameralnym wykonaniu. W programie m.in.: „Czy mnie jeszcze pamiętasz”, „Sen o Warszawie”, „Pod papugami”, „Dziwny jest ten świat”, „Wspomnienie”, „Jednego serca”, „Czas jak rzeka”, „Płonąca stodoła”, „Domek bez adresu”, „Obok nas”, „Wiem, że nie wrócisz” czy „Pamiętam ten dzień”. Bilety w cenie 20 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu dostępne są w kasie Kina Łuków bądź online.


Dom Kultury zaprasza też na imprezę walentynkową „Zakochani w kinie”. 10 lutego o godz. 18. odbędzie się maraton filmów: „Nowe oblicze Greya”, „Pamiętnik” i „Zanim się pojawiłeś”, które poprzedzą konkursy dla zakochanych. Do wygrania będą m.in. usługi fotobudki, vouchery na kolację i na produkty miejscowych firm, słodkości oraz kupony na kręgle i do strefy spa.


Ciekawie zapowiada się też koncert piosenek legendy kanadyjskiego folk rocka Leonarda Cohena i rosyjskiego pieśniarza Włodzimierza Wysockiego. Przeboje obydwu artystów wykonają akustycznie Janusz Kasprowicz z multiinstrumentalistą Stanisławem Marinczenko. Jak informują pracownicy domu kultury, koncert duetu odbiega od stylistyki typowej dla występu bardów. Bogate instrumentarium, tj. akordeon, buzuki, gitara basowa, pianino, mandolina i oczywiście gitary, zmienianie przez wykonawców, głównie Stanisława Marinczenko podczas koncertu, niebywale urozmaica brzmienie, które eliminuje monotonność występu, zwłaszcza podczas wirtuozerskich popisów multiinstrumentalisty. Wydarzenie zaplanowano na 17 lutego o godz. 18.00. Bilety w cenie 20 złotych w przedsprzedaży i 25 zł w dniu koncertu.


W ŁOK-u znajdą coś dla siebie również miłośnicy baletu. 18 lutego o godz. 16.00 odbędzie się kolejna retransmisja przedstawienia z Teatru Bolszoj w Moskwie. Tym razem przedstawiona zostanie „Dama kameliowa” - historia paryskiej kurtyzany Marii Duplessis, spisana przez Aleksandra Dumasa. Koszt Bilet wstępu na trzygodzinne wydarzenie to 30 zł (25 zł bilet ulgowy) do nabycia w Kinie Łuków, bądź w Internecie.


W ŁOK-u wystąpi też studio teatralne „KRAK ART”, które przygotowało dla najmłodszych spektakl teatralny „Pinokio”. Pokazy tej sztuki zaplanowano w środę 14 marca o godz. 8.10, 9.10, 10.20 i 12.00 w Sali Widowiskowej. Zapisy przyjmowane są do 16 pod nr telefonu: 25 798 32 72. Cena biletu to 4 zł.Ostatnim z wydarzeń jest koncert pieśni wielkopostnych, który zaplanowano na niedzielę 18 marca. Muzyka, która popłynie tego dnia na scenie domu kultury, ma skłonić zarówno do wspólnej zadumy nad Męką Pańską jak i zatrzymania się nad bogactwem wielkopostnych tradycyjnych pieśni, które zyskały nowe, odświeżone aranżacje autorstwa Pawła Odoszewskiego.

Tego dnia swoje umiejętności pokażą muzycy grający z najważniejszymi artystami polskiej sceny muzycznej: Monika Kowalczyk - śpiew, Janusz Smyk - saksofony, Paweł Odoszewski - fortepian, Piotr Zygma - bass oraz Piotr Sidorowicz - perkusja. Początek o godz. 19.15. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Kina Łuków, bądź online.


Równolegle do lutowych wydarzeń, w trakcie ferii odbędą się specjalne projekcje filmów dla najmłodszych. W Kinie Łuków wyświetlone zostaną m.in. bajki: „Kumple z Dżungli”, „Super Spark” oraz „Fernando”.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE