Reklama

Trzeci koncert organowy

Opublikowano:
Autor:

Trzeci koncert organowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura 11 czerwca w kościele p.w. NMP Matki Kościoła w Łukowie odbędzie się kolejny koncert w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie. W tę niedzielę usłyszymy flet poprzeczny i, oczywiście, organy.

W ramach V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie 11 czerwca o godzinie 19.00 przed miłośnikami tego rodzaju muzyki usłyszą łukowiankę - Paulinę Zielińską, grającą na flecie poprzecznym oraz Guillaume Nussbaum ze Strasbourga z Francji grającego na organach.

Paulina Zielińska urodziła się w 1989 roku. Pochodzi z Łukowa, naukę rozpoczęła w Szkole Muzycznej I st. im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie (klasa fortepianu Bernadety Adamczyk), następnie kontynuowała w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach w klasie fletu Wioletty Skup. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Ukończyła dwa kierunki: Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuki Muzycznej, specjalność: dyrygentura chóralna w klasie prof. Marka Gandeckiego oraz instrumentalistykę - specjalność flet w klasie Ewy Mizerskiej.

Prowadzi aktywną i różnorodną działalność koncertową – jako solistka, muzyk orkiestrowy, chórzystka i dyrygentka. Jest członkiem Orkiestry Antraktowej Teatru Polskiego w Poznaniu oraz dwóch znakomitych chórów: Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Chóru Kameralnego „Musica Viva\" Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Współpracowała z orkiestrami symfonicznymi: CoOperate Orchestra, Poznańską Orkiestrą Symfoniczną oraz Orkiestrą Teatru Muzycznego w Poznaniu. Od 2 lat prowadzi działalność pedagogiczną. Obecnie jest nauczycielem fletu w Państwowej Szkole I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

Guillaume Nussbaum (Strasbourg) – urodzony w 1986 roku, jest organistą tytularnym w Kościele Św. Seweryna w Paryżu (nominowany w ramach konkursu w 2016 roku) oraz katedry w Strasbourgu od 2013 roku. Ukończył Wyższą Akademię Muzyczną w Strasburgu, następnie kontynuował studia w Hochschule für Musik und Theater w Monachium. Jego nauczycielami byli miedzy innymi C. Mantoux, M. Gester, F. Jacob, A. Heurtematte i B. Haas. Zdobył tytuł magistra muzyki z najwyższą nagrodą, jak również dyplom w ramach studiów podyplomowych cyklu Perfectionnement.

Guillaume Nussbaum jest finalistą pięciu międzynarodowych konkursów organowych, zdobył m.in.: nagrodę „Grand Prix de Bach” na Międzynarodowym Konkursie Organowym w Lozannie w 2011 roku, nagrodę „Pierre de Manchicourt” de Béthune w 2006 roku oraz nagrodę podczas Międzynarodowego Konkursu Organowego Gottfrieda Silbermanna we Freibergu (Niemcy) w 2011 roku.

Organista koncertował w ramach festiwali organowych m. in.: we Francji, Niemczech, Szwajcarii, Polsce, Ameryce Płn. i innych. Aktualnie organista oprócz licznych koncertów organowych oraz pracy w kościele, dużo czasu poświęca na pogłębianie umiejętności z zakresu gry na instrumentach klawiszowych (klawesynie, klawikordzie oraz fortepianie). Guillaume Nussbaum jest również nauczycielem organów w l’Ecole de Musique de Wissembourg, jak również kompozycji oraz akompaniamentu liturgicznego na Uniwersytecie w Strasbourgu. Wstęp na wydarzenie jest wolny. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE