Reklama

Trio Harmonijek Ustnych na łukowskiej scenie

Opublikowano:
Autor:

Trio Harmonijek Ustnych na łukowskiej scenie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza w dniu 4 grudnia na godz. 17.00 na koncert Trio Harmonijek Ustnych \'Trio Con Brio\'. Koncert odbędzie się w sali widowiskowej ŁOK. Wstęp wolny.

„Trio Con Brio” jest pięciokrotnym laureatem światowych konkursów gry na harmonijce ustnej, a członkowie zespołu są jurorami festiwali i konkursów. W skład zespołu wchodzą: Zygmunt Zgraja - harmonijka melodyjna, Janusz Zając - harmonijka basowa oraz Robert Kier - harmonijka akordowa oraz akordeon.

Trio Con Brio występowało wielokrotnie przed kamerami telewizji polskiej. Ma za sobą także występy w telewizji niemieckiej i szwedzkiej. Swój program prezentowało publiczności: Austrii, Czech, Słowacji, Francji, Holandii, Mongolii, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, USA i Węgier. Trio występowało również w najznakomitszych świątyniach Polski i Niemiec w ramach koncertów towarzyszących Międzynarodowym Festiwalom Muzyki Organowej. Zespół koncertuje również z polskimi orkiestrami symfonicznymi.  

W roku 2000, jako reprezentant Śląska, zespół przedstawił swój program artystyczny na Światowej Wystawie EXPO w Hanowerze. Za wielki zaszczyt trio uważa również swój dwukrotny udział w koncertach galowych Światowych Konkursów Gry na Harmonijkach Ustnych odbywających się w Trossingen (Niemcy). Byli pierwszymi Polakami, których do takich koncertów zaproszono.  

Na repertuar tria składają się: transkrypcje tematów wielkich mistrzów muzyki klasycznej, popularne tematy muzyki rozrywkowej i tanecznej, melodie ludowe wielu krajów świata, szanty oraz instrumentalne wersje kolęd i melodii bożonarodzeniowych polskich i innych krajów.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE