Reklama

Transmisje w Kinie Łuków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Transmisje w Kinie Łuków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Działające przy Łukowskim Ośrodku Kultury Kino Łuków zaprasza na cykl transmisji baletowych z moskiewskiego Teatru Bolszoj. Pierwszy spektakl już 9 grudnia.

Tego dnia o godz. 17 będzie można obejrzeć pochodzący z XIX wieku spektakl „Sylfida”. Opis dwugodzinnego spektaklu publikujemy poniżej.

Sylfida - ulotna mieszkanka leśnych ostępów - stała się bohaterką pierwszego romantycznego baletu, wystawionego w 1832 roku w Paryżu przez Filippo Taglioniego. Bardzo szybko zdobyła serca publiczności i otworzyła drzwi do ukształtowania baletu klasycznego w formie, jaką znamy do dziś. Swoją wersję tanecznej opowieści o Sylfidzie zakochanej w człowieku w 1839 wystawił duński baletmistrz August Bournonville, wzbogacają czysty, wdzięczny taniec technicznymi popisami, także w wykonaniu tancerza wcielającego się w postać Jamesa. Tę wersję w opracowaniu Johana Kobborga pielęgnuje w swoim repertuarze Teatr Bolszoj. Szkocki wieśniak James ma się ożenić z ukochaną Effie, ale we śnie i na jawie nawiedza go zakochana w nim Sylfida. Młodzieniec udaje się do lasu za ulotnym duszkiem. Swoje palce w perypetiach zakochanych maczają też czarownica Magde i przyjaciel Jamesa, Gurn.

Bilety na balet są dostępne w kasie kina w wieku 30 zł (normalny) i 25 zł (ulgowy) lub w Internecie POD TYM ADRESEM. Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza też na przyszłe retransmisje baletowe: „Dziadek do orzechów”, „Bajadera”, „Śpiąca królewna”, „Złoty wiek” oraz „Carmen-Suita & Pietruszka”.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE