Reklama

Teatralnie podczas Nocy Kultury

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Teatralnie podczas Nocy Kultury - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Z surową scenografią i powagą słowa poszukiwali Źródła. Rozmowa i demonstracja niemów, a także przegląd historii Polski to tylko niektóre tematy krótkich inscenizacji teatralnych.

W piątkowy wieczór w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury mogliśmy obejrzeć kilka krótkich inscenizacji teatralnych w wykonaniu lokalnej młodzieży. Wszystko w ramach 6. Łukowskiej Nocy Kultury. Na deskach ŁOK zaprezentowały się grupy z Łukowa, Ulana, Woli Gułowskiej czy też Rudy.

Zaczęło się poważnie – od poszukiwania Źródła. Teatr Straszydełka z Ulana Majoratu zaprezentował przed widownią spektakl oparty na Tryptyku Rzymskim autorstwa Jana Pawła II. Aktorzy występujący w dziele „Gdzie jest … Źródło” za swą surową scenografię odebrali złotą maskę na Ogólnopolskim Festiwalu w Lublinie.

Już w mniej poważnym tonie, rozmowę dwóch niemów, ich demonstrację zaprezentowała Julia Semczuk. Krótki występ oparty został na przypowieści Zuzanny Ginczanki. Na scenie zaprezentowała się także młodzieżowa grupa Talia z Woli Gułowskiej. Przybliżyli historię świata, na którego tle pojawili się Polacy. Ochrzczeni, walczący, modlący się. Czas płynął a świat parł do przodu. Mimo wielu tragedii i nieszczęść płynących z różnych stron, znów jesteśmy w Europie. Takim przesłaniem zakończyli swój występ młodzi artyści.

Tego wieczoru na łukowskiej scenie nie mogło zabraknąć także Kacpra Siwiaka i Bartka Niewęgłowskiego. To oni zaprezentowali inscenizację zatytułowaną „Rewolucja, keczup i kometa Halleya”.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE