Reklama

Taniec to sztuka i pasja

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Taniec to sztuka i pasja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Taniec to nie tylko interpretacja muzyki poprzez ruch. Taniec to pasja. To właśnie tej pasji poświęciły się sześć lat temu Eliza Leszczak i Klaudia Mościcka. W sobotni wieczór wystąpiły przed łukowską publicznością, by pokazać, że taniec to sztuka.

26 listopada na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury zaprezentowały się dwie utalentowane nastolatki. Obie otrzymały stypendium artystyczne Burmistrza Miasta. Eliza Leszczak na co dzień jest uczennicą Gimnazjum nr 3 w Łukowie. W styczniu wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Tańca w Legionowie, gdzie zdobyła III miejsce w kategorii solo improwizacje. W marcu wytańczyła solo III miejsce podczas Mistrzostw Polski WADF w Białych Błotach. Natomiast w czerwcu na Mistrzostwach Polski w Siedlcach została wicemistrzynią w kategorii solo modern. Tę choreografię zaprezentowała podczas sobotniego występu.  

Na scenie zatańczyła także Klaudia Mościcka – uczennica Gimnazjum nr 2 w Łukowie. Na swoim koncie ma m.in. udział w Międzynarodowym Turnieju Tańca w Legionowie, VI miejsce w Mistrzostwach Polski w Wałbrzychu w kategorii solo show i wiele innych osiągnięć. 26 listopada zaprezentowała m.in. utwór, który przyniósł jej awans do Mistrzostw Polski w Siedlcach.      

Zarówno Eliza, jak i Klaudia prezentowały się na scenie ŁOK solo oraz w duecie. Obie zaczarowały widzów i pokazały, że taniec jest ich pasją. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE