Reklama

Tacy jak My na łukowskim ekranie

Opublikowano:
Autor:

Tacy jak My na łukowskim ekranie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Nie tak dawno obchodziliśmy uroczystości upamiętniające bohaterów Powstania Warszawskiego z Ziemi Łukowskiej. Teraz Łukowski Ośrodek Kultury oraz Kino Łuków zapraszają na film z 2016 roku o tej samej tematyce.

„Tacy jak My” to nie film o codzienności powstańczej, czy też dokument obrazujący tamte wydarzenia. To próba zobrazowania wpływu Powstania na młodych Warszawiaków, artystów, muzyków sceny rockowej, reggae czy hip – hop. W filmie zobaczymy więc Kazika Staszewskiego, Lao Che, Darka Malejonka czy zespół Hemp Gru. Nie zabraknie materiałów archiwalnych, które będą uzupełnieniem całości.    

„Tacy jak My” opowiada o potrzebie kulturowej tożsamości, o tęsknocie za bezpowrotnie utraconą ciągłością kulturową i historyczną. Bez nadęcia i patosu przedstawia historię Powstańców z perspektywy młodych, kreatywnych ludzi, którzy nie są bierni wobec otaczającej ich rzeczywistości. Artyści żyjący w Warszawie czują potrzebę duchowego katharsis i rozliczenia się z historią warszawskich ulic i kamienic, o której codziennie przypominają im pomniki i tablice upamiętniające śmierć ofiar.

Film w reżyserii Piotra Mularuka i Marii Siniarskiej powstał w 2016 roku. Trwa 49 minut. Na film do Kina Łuków możemy przyjść od 12 do 17 sierpnia. Bilety w cenie: normalny 16 zł, ulgowy 13 zł, rodzinny 13 zł.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE