Reklama

Sztuka z Łukowa na Białorusi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Regionalne w Łukowie

Sztuka z Łukowa na Białorusi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Pod koniec grudnia Muzeum Regionalne w Łukowie rozstrzygnęło konkurs na najpiękniejsze ozdoby bożonarodzeniowe. Natomiast niedawno prace można było oglądać na międzynarodowej wystawie w Brześciu na Białorusi.

Pięć prac autorstwa łukowian można było oglądać na międzynarodowej wystawie w Brześciu na Białorusi. To efekt współpracy Muzeum Regionalnego w Łukowie z brzeskim Obwodowym Muzeum Krajoznawczym. W białoruskim muzeum pokazano dzieła Dominiki Kopeć, Mai Gaweł, Patrycji Wereszczyńskiej, Jakuba Marciniaka i Zuzanny Nowickiej.

Zagraniczna wystawa bożonarodzeniowych ozdób i choinek to efekt zorganizowanego pod koniec zeszłego roku konkursu, w którym zgłoszono blisko 200 prac plastycznych. Jego organizatorem było łukowskie muzeum oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej.

Wczoraj natomiast twórcy prac uczestniczących w wystawie na Białorusi, odebrali z rąk sekretarza Powiatu Łukowskiego Jerzego Siwca oraz dyrektora Muzeum Regionalnego w Łukowie Mariusza Burdacha pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez obie placówki muzealne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE