Reklama

Szkoły i samorządy w akcji ustanawiania rekordu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: LGD

Szkoły i samorządy w akcji ustanawiania rekordu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Wczoraj odbyła się akcja zainicjowana przez Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej oraz Biuro Rekordów Guinnessa. W 170. rocznicę urodzin pisarza samorządy lokalne oraz szkoły z naszego terenu postanowiły ustanowić rekord Polski w kategorii Jak największa liczba osób czytających wspólnie Sienkiewicza.

Relacjami z tego wydarzenia podzieliło się z nami Starostwo Powiatowe w Łukowie, Gmina Łuków oraz Medyczne Studium Zawodowe w Łukowie. Z nadesłanych zdjęć i relacji osób biorących udział w akcji wynika, że punktualnie o godzinie 10.00 zgromadzeni miłośnicy naszego noblisty odczytali fragment „Potopu”.

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego czytali urzędnicy i władze powiatu. Oprócz fragmentów Trylogii, odczytano dzieła bardzo dobrze znane i te mniej popularne, jak: \"Sabałowa bajka\", \"Dwie łąki\", \"Na jasnym brzegu\" czy \"Sachem\". 

W akcji zorganizowanej przez Urząd Gminy w Łukowie i Lokalną Grupę Działania „Razem ku lepszej przyszłości” wzięły udział 43 osoby. Wśród czytających, oprócz pracowników urzędu i przedstawicieli LGD, obecny był także poseł na Sejm RP Krzysztof Głuchowski.

Do czytania dzieł Sienkiewicza włączyło się także Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie. Zgodnie z regulaminem, punktualnie o godzinie 10.00 uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji szkoły rozpoczęli czytanie na głos fragmentu „Potopu” H. Sienkiewicza.  

Przebieg akcji, w każdym miejscu jej przeprowadzenia, nadzorował niezależny świadek. Akcja za nami. Pozostaje czekać na podsumowanie i oficjalne ogłoszenie wyników.    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE