Reklama

Szkielet dinozaura w łukowskim muzeum

Opublikowano:
Autor:

Szkielet dinozaura w łukowskim muzeum - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Łukowskie muzeum słynie z kolekcji unikatowych amonitów. Teraz wystawę wzbogaci szkielet dinozaura.

Muzeum Regionalne w Łukowie zaprasza do odwiedzenia swojej placówki. Wystawa stała zatytułowana „Łukowskie amonity” została wzbogacona płaskorzeźbą przedstawiającą szkielet dinozaura. Wykonał ją Krzysztof Osak z Łukowa.

Muzeum czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 oraz w niedzielę od godz. 11.00 – 15.00. W 2017 roku za bilet normalny zapłacimy 4 zł, natomiast za ulgowy – 3zł. Rodziny liczące nie więcej niż sześć osób za bilet wstępu zapłacą 12 zł.

Jednocześnie Muzeum Regionalne w Łukowie przypomina o konkursie literackim pt. Legendy o Ziemi Łukowskiej. Termin rozstrzygnięcia konkursu został przedłużony. Placówka czeka na prace do końca stycznia.

Przypomnijmy: celem konkursu jest stworzenie skarbnicy legend, podań i baśni Ziemi Łukowskiej, poznanie, popularyzacja historii i tradycji naszego regionu oraz zachowanie dla przyszłych pokoleń dziedzictwa naszych przodków. Uczestnicy konkursu muszą przygotować legendę znaną z przekazów ustnych lub pisemnych. Opowiadanie może mieć charakter podania wyjaśniającego pochodzenie nazw miejscowych, dotyczyć miejsc działania mocy nadprzyrodzonych lub być związane z wydarzeniami historycznymi (także na wpół legendarnymi), ważnymi dla danej miejscowości. Konkurs obejmuje też legendy rodowe, przechowywane w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Utwór nie może być wyłącznie wytworem wyobraźni autora, dopuszczalne jest natomiast rozbudowywanie i ubarwianie istniejącej legendy oraz dodawanie własnych komentarzy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE