Reklama

Szczęśliwa "12" z ŁOK

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Szczęśliwa "12" z ŁOK - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Dwunastu reprezentantów Łukowskiego Ośrodka Kultury otrzymało stypendia artystyczne Marszałka Województwa Lubelskiego. Symboliczne dyplomy rozdano 9 kwietnia.

Za nami XV Gala Stypendystów Marszałka Województwa Lubelskiego, na której przyznano stypendia artystyczne dla ponad 140 młodych twórców z lubelszczyzny, reprezentujących dzieniny muzyki, plastyki, literatury, fotografii i teatru. 9 kwietnia w Teatrze Osterwy w Lublinie gratyfikację z rąk wicemarszałka Krzysztofa Grabczuka otrzymali też przedstawiciele naszego miasta.

W gronie stypendystów znalazła się dwunastka reprezentantów Łukowskiego Ośrodka Kulutury: 11 wokalistów Fabryki Piosenki oraz jeden recytator Teatru Słowa ŁOK.

Nagrody w kategorii muzyka w wysokości 1520 zł otrzymali Julia Stolarczyk, Klaudia Borejko i Mikołaj Gajowy, a stypenidum w wyskości 1080 przyznano Gabrieli Łukasik, Marcie Skórka, Anastazji Klimiuk, Zuzannie Bochman, Karolinie Jastrzębskiej i Kubie Jastrzębskiemu. Stypendia w kwocie 800 zł w kategorii muzyka otrzymały Emila Szcześniak i Marta Wardak, a w kategorii teatr taką samą nagrodę finansową otrzymał Kacper Siwiak.

Młodzi artyści stypendia otrzymali z rąk Krzysztofa Grabczuka - Wicemarszałka Województwa Lubelskiego, który w wystąpieniu podkreślił wagę kultury i twórczych pasji w życiu młodego pokolenia jako metodę na zrozumienie m.in. odrębności kulturowej innych narodów. Wicemarszałek podkreślił, że młodzi twórcy Lubelszczyzny są ambasadorami naszego województwa w kraju i poza jego granicami. Wyraził też uznanie dla stypendystów i zachęcił do dalszej pracy artystycznej i realizacji twórczych pasji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE