Reklama

Świąteczny koncert w Łukowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Świąteczny koncert w Łukowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Olga Szomańska była gwiazdą wieczoru tegorocznego "Koncertu Kolęd i Słodkich Serc" w Łukowie. W sobotę 15 grudnia odbyła się kolejna edycja tego cyklicznego, charytatywnego wydarzenia.

W sobotnie popołudnie w Łukowie rozbrzmiały świąteczne piosenki. 15 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Partyzantów po raz kolejny zorganizowany został "Koncert Kolęd i Słodkich Serc". Podobnie jak w ubiegłych latach, także i teraz hala "Jedynki" wypełniła się po brzegi mieszkańcami miasta. Dobrowolnym biletem wstępu na koncert były słodycze, które przekazane zostaną najbardziej potrzebującym dzieciom. 

Na scenie wystąpili muzycy kształcący swoje umiejętności w Łukowskim Ośrodku Kultury. Swoje umiejętności pokazał m.in kwartet instruktora ŁOK Antona Fartushnyi. Dla mieszkańców zagrała też orkiestra dęta im. A. Próchniewicza. Muzycy pod batutą Tadeusza Bochmana wykonywali świąteczne przeboje, m.in. "Feliz Navidad", "White Christmas, czy nieśmiertelne "Jingle Bells". Świąteczne przeboje w specjalnych aranżacjach wykonywały także podopieczne Moniki Sołtyszewskiej-Leśkiewicz: Marta Skurka, Anastazja Klimiuk, Sylwia Purzycka, Julia Stolarczyk i Karolina Oklińska z Fabryki Piosenki ŁOK.

- To jest wieczór debiutów. Na scenie debiutowali niektórzy muzycy, ja debiutuję w roli gospodarza na tej imprezie, podobnie na scenie debiutuje ks. proboszcz - mówił burmistrz Piotr Płudowski, składając jednocześnie życzenia bożonarodzeniowe wszystkim mieszkańcom. 

Do życzeń burmistrza przyłączył się także ks. Andrzej Kieliszek, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie, który w kilkunastu zdaniach opowiedział o namacalności świąt Bożego Narodzenia i udzielił błogosławieństwa zgromadzonym mieszkańcom. Po części oficjalnej przyszedł czas na występ Olgi Szomańskiej.

***

Olga Szomańska - wokalistka i aktorka, laureatka wyróżnień telewizyjnych: SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę "Niech mówią, że to nie jest miłość" (z oratorium "Tu es Petrus" Piotra Rubika). W 1999 roku została laureatką programu Szansa na sukces, w którym zaśpiewała piosenkę "W moim magicznym domu" z repertuaru Hanny Banaszak. W 2015 roku wystąpiła w duecie z Andrea Bocellim, podczas koncertu inauguracyjnego programu "ESK Wrocław 2016", występowała też na Światowych Dniach Młodzieży. Szomańska występuje w serialu "M jak Miłość", gra na deskach teatralnych m.in. w Warszawie i Poznaniu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE