Reklama

Sukcesy recytatorów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Sukcesy recytatorów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Recytatorzy z Łukowa znaleźli się w gronie zwycięzców XIX Międzywojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego w Woli Osowińskiej. Brali też udział w eliminacjach powiatowych do dwóch innych konkursów.

Szóstka recytatorów Łukowskiego Ośrodka Kultury reprezentowała ziemię łukowską na konkursie recytatorskim w Woli Osowińskiej w powiecie radzyńskim. Wydarzenie zorganizowane 17 marca zgromadziło ponad setkę recytatorów w różnym wieku od klasy zerowej po dorosłych.

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych Julia Semczuk zajęła pierwsze miejsce, a Maciej Radomyski drugie. W kategorii klas VII szkół podstawowych i klas II gimnazjum Bartłomiej Niewęgłowski zajął drugie miejsce, a w kategorii klas III gimnazjum i dorosłych uhonorowano pierwszym miejscem Kacpra Siwiaka. Ponadto w koncercie laureatów wzięli udział Julia Semczuk, Bartłomiej Niewęgłowski i Kacper Siwiak. Recytatorów przygotował instruktor Łukowskiego Ośrodka Kultury ds. recytacji Sławomir Żyłka.

20 marca natomiast w ŁOK-u odbyły się eliminacje powiatowe dwóch ogólnopolskich konkursów recytatorskich: „63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego” dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości i XII ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego dla gimnazjalistów „Przebudzeni do życia". Laureatami zostali Antonina Kozłowska (Filia Biblioteczna w Woli Gułowskiej), Kacper Siwiak (ŁOK) oraz Natalia Karwowska (ZS nr 3 w Łukowie).Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE