Reklama

Sukces skrzypaczki z Łukowa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta i Gminy Wieliczka

Sukces skrzypaczki z Łukowa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Ogromny sukces odniosła Łucja Mateńko, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. M. Karłowicza w Łukowie. Dziewczynka wywalczyła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym "Vivaldi 340" w Wieliczce.

185 adeptów skrzypiec z pięciu państw koncertowało w VI Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Vivaldi 340”, który odbył się 21 kwietnia w Wieliczce. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie szkół muzycznych I i II stopnia, wśród których znalazła się też uczennica PSM im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie Łucja Mateńko.

Podopieczna Natalii Pomyłujko wywalczyła I miejsce i miała możliwość koncertowania z Expressivum Modern Orchestra pod dyrekcją Martyny Drabczyńskiej. Dumy z córki nie ukrywa jej mama, Izabela Mateńko.

- Oboje z mężem jesteśmy ogromnie dumni z Łucji. To nie pierwszy sukces naszej córki, ponieważ ma ona na koncie już sporo wygranych. W zeszłym roku Łucja otrzymała dwa tytuły Grand Prix w Warszawie i Zamościu, wygrała też międzynarodowy konkurs w Sochaczewie i Lublinie - powiedziała w rozmowie z redakcją pani Izabela. - W tym roku Łucja triumfowała w Kielcach i wspomnianej Wieliczce. Przed nami droga do Włocławka na kolejny ogólnopolski festiwal - dodała mama dziewczynki.

Oprócz Łucji Mateńko w Wieliczce koncertowali też inni reprezentanci Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia i. M. Karłowicza w Łukowie. Wyróżnienia zdobyli Amelia Dobroch (naucz. Maciej Szuksztul), Julia Wardak, Marta Wardak i Zuzanna Wisińska (naucz. N. Pomyłujko).Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE