Reklama

Sukces na międzynarodowym festiwalu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Sukces na międzynarodowym festiwalu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Trzy dni z piosenką zakończyły się sukcesem. Wokaliści z Łukowa po raz kolejny pokazali, że mają talent.

Ostatni weekend w Białymstoku upłynął pod znakiem piosenki. Marta Wardak, Weronika Wierzchowska, Maja Misiak i Mikołaj Gajowy wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Super Mikrofon Radia Jard”. Wrócili z nagrodami.

Od 17 do 19 marca w Białymstoku zaprezentowali się wokaliści z wielu miejscowości naszego kraju, ale także z Łotwy i Białorusi. Na scenie wystąpili: soliści, duety i zespoły z Tarnowa, Suwałk, Ostrowa Mazowieckiego, Grajewa, Rzeszowa, Płocka, Gdańska, Gdyni, Warszawy, Lublina oraz Łukowa. Zespół Fabryki Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury, w składzie: Marta Wardak, Weronika Wierzchowska, Maja Misiak oraz Mikołaj Gajowy, zaśpiewał utwór „Słowa i wiatr” i otrzymał I miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Młodzi wokaliści, którzy na co dzień śpiewają w Szkolnym Studio Piosenki przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym odnieśli sukces nie tylko jako zespół. Z festiwalu wrócili także z indywidualnymi sukcesami. Mikołaj Gajowy z utworem „Uwerturowa piosenka” zajął I miejsce w kategorii soliści od 8 do 10 lat. Weronika Wierzchowska „Cudem w szafie” wyśpiewała III miejsce w kategorii soliści od 8 do 10 lat. „Letnia cza-cza” przyniosła Julii Wardak III miejsce w kategorii soliści do 7 lat.

Łukowscy wokaliści wystąpili także w duecie. Marta Wardak i Weronika Wierzchowska zajęły III miejsce. Zaśpiewały piosenkę „Malutkim i tym większym”.    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE