Reklama

Spotkajmy się w starej lokomotywowni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Regionalne w Łukowie

Spotkajmy się w starej lokomotywowni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Stoi na stacji lokomotywa - tak została nazwana wystawa zorganizowana przez Muzeum Regionalne w Łukowie. Wystawie towarzyszyć będzie wycieczka do starej lokomotywowni oraz sesja popularnonaukowa.

21 października na terenie naszego miasta odbywać się będzie 6. Noc Kultury. Muzeum włączając się w jej organizację, zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wycieczce, sesji popularnonaukowej oraz do obejrzenia wystawy.

Okazją do stworzenia wystawy „Stoi na stacji lokomotywa” jest nie tylko kolejna już Noc Kultury, ale także 150. rocznica istnienia Kolei Warszawsko - Terespolskiej. Specjalnie na tę okazję zostało zorganizowane zwiedzanie starej lokomotywowni. Wszystkich zainteresowanych (młodzież, grupy szkolne oraz inne osoby) pracownicy muzeum proszą o zgłaszanie udziału w tych wydarzeniach w gmachu Muzeum Regionalnego w Łukowie lub pod numerem tel. 25 – 798-27-16. Liczba miejsc w autokarze, który przewiezie uczestników do budynku dawnej lokomotywowni, jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.  

Szczegółowy program: 

godz. 11.15 - zbiórka na przystanku przed budynkiem Poczty Polskiej w Łukowie, gdzie będzie podstawiony autokar dla uczestników wycieczki 
godz. 11.30 – zwiedzanie lokomotywowni 
godz. 13.00 – sesja popularnonaukowa poświęcona historii kolejnictwa na Ziemi Łukowskiej – aula I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie 
godz. 14.00 – wernisaż wystawy pt. „Stoi na stacji lokomotywa...” - gmach Muzeum Regionalnego w Łukowie.  


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE