Reklama

Spędź muzealną noc w Woli Okrzejskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Spędź muzealną noc w Woli Okrzejskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej serdecznie zaprasza na spędzenie dzisiejszej Nocy Muzeów w miejscu urodzin Henryka Sienkiewicza.

Noc Muzeów to szczególne wydarzenie dla miłośników historii i otaczającego nas świata. Właśnie tego wieczora swoje drzwi otwierają niedostępne niekiedy dla wielu placówki i instytucje. W Noc Muzeów włącza się również Muzeum Henryka Sieniewicza w Woli Okrzejskiej, które przygotowało dla wszystkich zwiedzających kilka atrakcji.

Już o godzinie 15:30 odbędzie się koncert muzyczny w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I St. im. Romualda Twardowskiego w Puławach. Obecni usłyszą utwory muzyki popularnej i filmowej w wykonaniu młodych artystów. O godzinie 17 chętni będą mogli wysłuchać prelekcji dyrektora placówki Macieja Cybulskiego, który będzie opowiadał o pasje i miłościach Henryka Sienkiewicza. Zaplanowano też zwiedzanie z przewodnikiem miejsca urodzin naszego noblisty.

Muzeum w Noc Kultury zaprezentuje też film dokumentalnego pt.: Muzeum utracone. Przywraca pamięć, prezentującego niezwykle burzliwe wojenne losy największych polskich skarbów narodowych - insygniów koronacyjnych i arrasów wawelskich. Całość zwieńczy grill oraz ognisko. Zaplanowano je na godzinę 20.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE