Reklama

Słuchacze rozpoczną rok akademicki koncertem

Opublikowano:
Autor:

Słuchacze rozpoczną rok akademicki koncertem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Tadeusz Woźniakowski oraz Teresa Kramarska wystąpią podczas koncertu inaugurującego nowy rok akademicki Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych już rozpoczęli naukę. Przed uroczystym rozpoczęciem roku są jeszcze studenci. W naszym mieście działa Łukowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. \"Studenci\" tej szkoły chcą rok akademicki zacząć od koncertu.

Właśnie z tej okazji Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na specjalny Koncert Jubileuszowy Tadeusza Woźniakowskiego inaugurujący nowy rok akademicki Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gościnnie na tym koncercie zaśpiewa również Teresa Kramarska, a zapowiadać i wprowadzać nas w klimat polskiej piosenki będzie Krzysztof Kietczer.

Koncert odbędzie się w poniedziałek 26 września o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. Słuchacze ŁUTW mogą wziąć w nim udział za darmo. Dla pozostałych mieszkańców Łukowa i okolic koszt biletów to 15 zł.

Tadeusz Woźniakowski to dyrygent, pianista, kompozytor, pieśniarz, piosenkarz i aktor Teatru Syrena i Operetki Łódzkiej. Po ukończeniu studiów na Wyższej Szkole Muzycznej we Wrocławiu prowadził Chór Akademicki Uniwersytetu Wrocławskiego, w którym pierwsze swoje kroki stawiała - jako solistka - Anna German. Laureat I miejsc na Festiwalach Piosenek w Rostocku, Zielonej Górze i Kołobrzegu oraz wyróżnień na wielu innych festiwalach. Jego przeboje takie jak: „Matko moja\", „Ballada bieszczadzka\", „Zimowa herbatka\", „Dżiowane\", „Wiosna Emeryta\", „Monte Verde\", „Imieniny\" i inne - były wielkimi przebojami w ubiegłych dekadach. W bieżącym roku Tadeusz Woźniakowski obchodzi Jubileusz 60-lecia pracy scenicznej.

Piosenkarka i aktorka Teresa Kramarska (Kuna) - wywodzi się z artystycznego ruchu studenckiego, skupionego przy warszawskiej „Stodole\" i „Teatrzyku małych form - Wojciecha Młynarskiego\", którego to teatru była filarem. Jest laureatką wielu wyróżnień takich jak: Kolorowy mikrofon w Polskim Radio, półfinalistka „Must Be the Music - Tylko Muzyka\" oraz finalistka Festiwalu im. Mieczysława Fogga. W bieżącym roku często występuje gościnnie w Koncertach Jubileuszowych Tadeusza Woźniakowskiego.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE