Reklama

Skrzypce i wiolonczela królowały na scenie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Skrzypce i wiolonczela królowały na scenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Wczoraj w łukowskiej szkole muzycznej odbył się wyjątkowy koncert. Podczas występów młodych artystów królowały instrumenty strunowe. Przed publicznością zaprezentowali się uczniowie szkoły, ale także gość specjalny.

Państwowa Szkoła Muzyczna w Łukowie zaprosiła mieszkańców do wspólnego wysłuchania koncertu skrzypcowego przy akompaniamencie fortepianu, by na koniec wsłuchać się w dźwięki wydawane przez wiolonczelę, na której zagrała Katarzyna Kacprzak.

Łucja Mateńko, Marta Wardak i Zuzanna Wisińska w sobotę osiągnęły sukces podczas IX Regionalnego Konkursu Skrzypcowego „Skrzypcowe spotkania” w Lublinie. Wczoraj wystąpiły przed łukowską publicznością. Uczennice łukowskiej szkoły zachwyciły „Tańcem bułgarskim”, Hurdy – gurdy” czy też utworem „Oh, father”. Podczas koncertu swój talent zaprezentowała także uczennica Natalii Pomyłujko z PSM w Radzyniu Podlaskim - Aleksandra Polak. Przed występem specjalnego gościa „Polskie drogi” i „Taniec smoka” zagrał zespół kameralny w składzie: Patrycja Sadło, Dominika Piros, Natalia Sałata, Filip Szuksztul i Karolina Oklińska.

Po koncercie skrzypcowym przyszedł czas na wiolonczelę. Na jej strunach zagrała Katarzyna Kacprzak - uczennica klasy VI szkoły muzycznej w Radomiu. Młoda artystka już od kilku lat występuje na scenie. Ma na swoim koncie liczne nagrody, nie tylko na arenie ogólnopolskiej, ale także międzynarodowej. Wczoraj „Etiudę nr 10”, „Sonatę e – moll” czy „Scherzo” zagrała przed łukowską publicznością. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE