Reklama

Retransmisja Jasnego Potoku w Kinie Łuków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Retransmisja Jasnego Potoku w Kinie Łuków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Przyjaciółki zamieniają się rolami, by sprawdzić wierność męża jednej z ich. 13 listopada w Kinie Łuków retransmisja przedstawienia baletowego o perypetiach kobiet.

Znają się ze szkoły baleowej. Jedna z nich – Zina - mieszka i pracuje w kołchozie „Jasny Potok\", druga - zawodowa baletnica, przypadkowo przyjeżdża tam z objazdowym teatrzykiem. Aby wybadać wierność męża Ziny, kobiety na jeden wieczór zamieniają się rolami, co prowadzi do szeregu zabawnych sytuacji. W tle barwna paleta charakterystycznych postaci, przebieranki i mężczyzna na pointach.

\"Jasny Potok\" to trzeci po „Złotym Wieku\" i „Bołcie\" balet Dmitrija Szostakowicza. Pierwsza wersja w choreografii Łopuchowa została dobrze przyjęta w Leningradzie (1935), ale już na moskiewskiej scenie spotkała się z ostrą krytyką jako zbyt błaha i za mało socrealistyczna. Na scenę „Jasny Potok\" powrócił dopiero w 2003 roku dzięki Aleksiejowi Ratmańskiemu. Balet w jego choreografii będą mogli obejrzeć łukowianie.

Na retransmisję przedstawienia z Teatru Bolszoj w Moskwie zaprasza Łukowski Ośrodek Kultury oraz Kino Łuków. W niedzielę 13 listopada o godz. 17.00 rozpocznie się trwające 150 minut przedstawienie. Bilety w cenie: 30 zł normalny i 25 zł ulgowy dostępne są w kasie Kina Łuków oraz drogą elektroniczną.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE