Reklama

Rekord i tort dla Sienkiewicza

Opublikowano:
Autor:

Rekord i tort dla Sienkiewicza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura 5 maja w 80 placówkach na terenie kraju odbędzie się wspólne czytanie dzieł Henryka Sienkiewicza. Natomiast 7 maja na urodzinowy tort noblisty zaprasza Muzeum w Woli Okrzejskiej.

Już 5 maja o godzinie 10.00 m.in. na terenie muzeum w Woli Okrzejskiej, ale także Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łukowie, chętni odczytają fragmenty dzieł Sienkiewicza. W rodzinnej miejscowości naszego pisarza rozbrzmi „Potop”. Fragmenty zostaną odczytane, by pobić rekord Polski w kategorii: Jak największa liczba osób czytająca wspólnie Sienkiewicza.

Rekord w łukowskiej bibliotece

Ci, którzy zechcą wziąć udział w akcji wspólnego bicia rekordu, a nie mogą wyjechać do Woli Okrzejskiej, mogą dołączyć do czytających w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łukowie. 

 

Sienkiewicz na kartkach

Tego samego dnia, o godzinie 16.00, w murach muzeum odbędzie się \"Wieczór dla Sienkiewicza\", podczas którego zostanie otwarta wystawa czasowa „Henryk Sienkiewicz na kartach pocztowych. Wizerunki i twórczość”. Uroczystość uświetni koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej z Puław. Zwieńczeniem wieczoru będzie wspólne zwiedzanie muzeum przy blasku świec.

 

Tort z laurką

Dwa dni później, 7 maja, od godziny 11.00 do 18.00 każdy z nas jest zaproszony na piknik rodzinny „Laurka dla Małego Rycerza”. Tego dnia, oprócz czytania fragmentów mniej znanych utworów pisarza, odbędzie się inscenizacja \"Pojedynku\" w wykonaniu Chorągwi Jazdy Rzeczypospolitej, pokazy ptaków drapieżnych oraz koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu Contra BelluM. Natomiast bractwo husarskie poprowadzi gry i zabawy plebejskie (cięcie szablą, nauka fechtunku rycerskiego, rzut podkową do celu, turniej łuczniczy). Zainteresowani będą mogli wziąć udział w plenerze malarskim i stworzyć własną \"Laurkę dla Małego Rycerza\". Główną atrakcją urodzin będzie pokaźnych rozmiarów tort krojony przy salwach muszkietów.

 Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE