Reklama

Recytatorzy w Woli Gułowskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gminna Biblioteka Publiczna w Adamowie

Recytatorzy w Woli Gułowskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Najlepsi recytatorzy z województwa lubelskiego zjechali się 25 listopada do Woli Gułowskiej. W miejscowym domu kultury startowali w V Wojewódzkim Przeglądzie Recytatorskim Poezji i Prozy Patriotycznej im. gen. F. Kleeberga.

Ponad 50 recytatorów gościł 25 listopada Dom Kultury Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej. W miejscu tym zorganizowano wojewódzki przegląd poezji i prozy imienia wybitnego generała, bohatera ostatniej bitwy wrześniowej 1939 r. Na scenie w utworach poetyckich i fragmentach prozy zaprezentowało się ponad 50 recytatorów w pięciu kategoriach wiekowych - od szkół podstawowych po szkoły ponadgimnazjalne. Jury w składzie Katarzyna Ptaszyńska, Anna Polak i Patryk Pawelec po dokonaniu wszystkich przesłuchań, zadecydowało by nagrodzić następujące osoby:

W kategorii szkół podstawowych, wśród klas 0-1, pierwsze miejsce wywalczył Józef Bisek (SP w Serokomli), który wyprzedził Bartosza Ściocha (SP w Domaszewnicy), Piotra Mućkę (SP w Domaszewnicy) i Lenę Aleksandrowicz (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukowie). Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Bartosz Cieślak (SP w Domaszewnicy).

W kategorii klas II-III szkół podstawowych nagrody przyznano Marii Chmielewskiej (SP w Adamowie), Bartłomiejowi Radomyskiemu (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukowie) oraz Julii Porębskiej (wyróżnienie, SP w Wojcieszkowie). Wśród klas IV-VII, pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Natalia Dyjak (SP w Ulanie), drugie Julia Semczuk (ŁOK) oraz Emilia Maciejewska (Filia Biblioteczna w Woli Gułowskiej), a trzecie Żaneta Piotrowska (SP w Maszkach). Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali Daria Koleśnicka (Zespół Placówek Oświatowych w Międzyrzecu Podlaskim), Weronika Radomyska (SP 1 w Łukowie) oraz Maciej Radomyski (SP 1 w Łukowie).

Wśród recytatorów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zwycięstwo w przeglądzie odniósł Kacper Siwiak (ŁOK), którzy wyprzedził Rafała Nurzyńskiego (Ulan Majorat) oraz Antoninę Kozłowską (Filia Biblioteczna w Woli Gułowskiej). Wyróżnienie otrzymali natomiast Bartłomiej Niewęgłowski (ŁOK) i Patryk Łazuga (Ulan Majorat).

Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Adamowie Dom Kultury Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyów w Woli Gułowskiej. Pozostali uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Organizatorami wydarzenia byli Gminna Biblioteka Publiczna w Adamowie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Dom Kultury Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej oraz Gimnazjum im. SGO \"Polesie\" w Adamowie.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE