Reklama

Recytatorski wtorek

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Kanadys

Recytatorski wtorek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Jednego dnia w łukowskim Ośrodku Kultury odbyły się dwa konkursy recytatorskie. W obu wzięło udział trzynastu recytatotów z powiatu łukowskiego.

15 listopada w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyła się dziesiąta edycja Powiatowego konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Żydowskiej \"W blasku szabasowych świec\". Swoje umiejętności zaprezentowało wówczas siedmiu recytatorów. Przysłuchiwały się im: Anna Kistelska, Jolanta Gnas – Zienkiewicz i Alicja Tomaszewska. Jurorki postanowiły nagrodzić Antoninę Kozłowską z Filii Bibliotecznej w Woli Gułowskiej oraz wyróżnić Wiktorię Niedziułkę z Gimnazjum nr 3 w Łukowie. 

Konkursowi towarzyszyła nietypowa oprawa. Uczestnicy konkursu mogli obejrzeć wystawę fotografii ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Łukowie, ilustrującą kulturę łukowskich Żydów. Przed zgromadzonymi wystapił także Bartek Niewęgłowski, Kacper Siwiak i Rafał Nurzyński w spektaklu Teatru Poezji ŁOK „Między nocą… a dniem”.

W VII Powiatowym Turnieju Sztuki Recytatorskiej \"Fletnia żałobna\" wzięło udział sześciu recytatorów. W większości byli to ci sami miłośnicy słowa, którzy swoim wystąpieniem przybliżyli prozę i poezję żydowską. Tu, zdaniem jurorek, najwytrawniejszymi recytatorami okazali się Antosia Kozłowska i Kacper Siwiak z Łukowskiego Ośrodka Kultury, natomiast wyróżnienie wyrecytowała Julita Jarzębska z Gimnazjum nr 3 w Łukowie.

Zwycięzcom gratulujemy.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE