Reklama

Quo vadis – recytowali o wędrówce człowieka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Kanadys

Quo vadis – recytowali o wędrówce człowieka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Włączając się w obchody Roku Sienkiewicza oraz poszukując artystycznej odpowiedzi na pytania o cel drogi - recytatorzy wystąpili w powiatowych eliminacjach konkursu.

8 listopada w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 20. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Quo vadis – dokąd idziesz, jaką drogą, w jakim celu”. Zadanie stojące przed recytatorami to nie tylko nawiązanie do obchodzonego właśnie Roku Sienkiewicza, ale także artystyczne poszukiwanie odpowiedzi.

W jury zasiadała m.in. Anna Kistelska z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, autorka założeń regulaminu konkursu a jednocześnie koordynatorka eliminacji w całym województwie. Po przesłuchaniu wszystkich recytatorów, podkreśliła wysoki poziom prezentacji. Formalne postanowienia regulaminu nie pozwalały jednak nominować do eliminacji wojewódzkich więcej niż pięciu uczestników ze wszystkich kategorii wiekowych, co utrudniło pracę jurorek. Obie Panie, wraz z Alicją Tomaszewską z ŁOK, postanowiły przyznać cztery wyróżnienia.

Spośród 17 recytatorów nominację do wojewódzkiego etapu konkursu otrzymali: Maciej Radomyski i Karolina Cabaj ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie, Antonina Kozłowska reprezentująca Filię Biblioteczną w Woli Gułowskiej oraz Kacper Siwiak i Rafał Nurzyński reprezentujący Łukowski Ośrodek Kultury. Lubelskiej publiczności zaprezentują się już na początku grudnia.  

Wyróżnienia otrzymali: Julia Goławska ze Szkoły Podstawowej w Gołąbkach, Karolina Ziemkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie oraz Julia Semczuk i Bartłomiej Niewęgłowski z Łukowskiego Ośrodka Kultury. Młodym recytatorom życzymy udanych artystycznych odpowiedzi na pytania. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE