Reklama

Promocja książki z ciastem drożdżowym i mlekiem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Promocja książki z ciastem drożdżowym i mlekiem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura On napisał książkę o dziejach tej ziemi, oni powitali go drożdżowym ciastem i mlekiem. Niedzielne popołudnie w Woli Okrzejskiej upłynęło pod znakiem spotkania z autorem książki Kazimierzem Więchem.

Jak wygląda praca nad książką? Jakie niespodzianki czekają na autora w trakcie pracy twórczej i jakie perypetie czekają w procesie wydawniczym? O tym wszystkim w niedzielne popołudnie w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej opowiedział dr Kazimierz Więch – autor książki „Na pograniczu trzech dzielnic. Z dziejów ziemi łukowskiej i stężyckiej”.  

Korzenie dr. Kazimierza Więcha wywodzą się z ziemi Henryka Sienkiewicza. Dziś autor wydanej przez muzeum publikacji mieszka w Warszawie. W niedzielę 9 kwietnia społeczność Okrzei i Woli Okrzejskiej powitała go pachnącym drożdżowym ciastem i swojskim mlekiem. Za promocję ziemi okrzejskiej w napisanej książce K. Więch otrzymał w darze obraz autorstwa lokalnego malarza Jana Szymańskiego zatytułowany „Kościół w Okrzei”.  

Panującej miłej atmosfery dopełniały występy artystów. Na fortepianie zagrał Michał Kożuch z Okrzei, a kwartet „Anima” z Lublina odegrał koncert polskiej muzyki filmowej.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE