Reklama

Polsko-włoski duet zagrał koncert organowy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Polsko-włoski duet zagrał koncert organowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Dwa koncerty zostały do zakończenia tegorocznego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, który gości w łukowskich kościołach. W niedzielę 15 lipca w naszym mieście swoje umiejętności zaprezentowali kolejni artyści.

Tym razem w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie wystąpili Roksana Kwaśnikowska z Warszawy na skrzypcach oraz Emanuele Cardi z Salerno we Włoszech na organach. Muzyki w ich wykonaniu wysłuchało ok. 180 osób.

Roksana Kwaśnikowska to pochodząca z Koszalina artystka, studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, laureatka wielu polskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Występując niemal na wszystkich kontynentach świata nie ogranicza się tylko do roli solistki. Udziela się też w roli kameralisty oraz muzyka orkiestrowego.

Emanuele Cardi na co dzień jest organistą, zalicza się do czołówki tego typu instrumentalistów w kraju. W przeszłości studiował muzykę renesansową oraz barokową literaturę organową. Ma też dyplomy i odznaczenia z klawesynu, fortepianu i prowadzenia chórów. Specjalizuje się w muzyce XVI i XVII wieku, prowadzi liczne kursy mistrzowskie. Zasiada w jury międzynarodowych konkursów i zajmuje się rekonstrukcjami historycznych organów.

W tym roku przed nami jeszcze 2 koncerty w ramach „VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie”. Już teraz zapraszamy organizatorzy zapraszają na 19 do parafii NMP Matki Kościoła, gdzie wystąpią sopranistka Ewa Iżykowska z Warszawy oraz Tobias Aehlig z Paderborn w Niemczech na organach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE