Reklama

Polska Walcząca w dokumentach i fotografiach

Opublikowano:
Autor:

Polska Walcząca w dokumentach i fotografiach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Niedawno obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jeszcze w marcu odbędzie się wernisaż wystawy poświęconej \'Polsce Walczącej\'.

15 marca w Łukowskim Ośrodku Kultury odbędzie się wernisaż wystawy opowiadającej o państwie podziemnym. O początkach polskiej konspiracji we wrześniu 1939 roku, jej rozwoju i różnorodnych formach walki podziemnej przeciwko okupantom (zza wschodniej i zachodniej granicy) dowiemy się z archiwalnych zdjęć i dokumentów. Na nich zobaczymy najważniejsze wydarzenia z tamtego okresu, m.in. akcję „Burza” i Powstanie Warszawskie.  

Wystawa przybliży zwiedzającym sylwetki bohaterów, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę. Uzupełnieniem historii o „Polsce Walczącej” będą zdjęcia z prac ekshumacyjnych prowadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej w miejscach, w których odnajdywane są i identyfikowane szczątki bohaterów, straconych w komunistycznych więzieniach.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w środę 15 marca o godzinie 15.00 w Galerii Prowizorium. Na to wydarzenie zaprasza Łukowski Ośrodek Kultury oraz Instytut Pamięci Narodowej. Wystawę będzie można zwiedzać do 29 marca.

Wstęp wolny.


Zobacz także:


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE