Reklama

Poezja ich siłą duchową

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Poezja ich siłą duchową - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Młodzi recytatorzy Łukowskiego Ośrodka Kultury ponownie stanęli na podium. Tym razem pokonali przedstawicieli szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W sobotę Magdalena Ogrodnik, Julia Semczuk, Bartłomiej Niewęgłowski i Kacper Siwiak podjęli się trudnego zadania- wyrecytowania poezji, która jest siłą duchową życia. W Czemiernikach odbył się XII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian.  

I to właśnie słowa poetki były mottem konkursu, do którego przystąpiło 38 recytatorów reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja Lubelszczyzny. W gronie laureatów znaleźli się recytatorzy Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Magdalena Ogrodnik zajęła drugie miejsce w kategorii klas I – III, Bartłomiej Niewęgłowski został laureatem pierwszego miejsca w kategorii klas IV – VI. W tej samej kategorii wyróżniono Julię Semczuk. W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce przypadło Kacprowi Siwiakowi. Laureaci otrzymali nagrody książkowe i zostali zaproszeni na wyjazd warsztatowy do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Gratulujemy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE