Reklama

Podium Kulturomaniaka było ich

Opublikowano:
Autor:

Podium Kulturomaniaka było ich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Do pierwszego etapu konkursu zgłosiło się 1600 uczestników, ale to Alicja Dziurdziak i Klaudia Borejko stanęły na podium.

Przez kilka dni w Mrozach królowała kultura. Najpierw plastyka, później teatr, by na scenie XI Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Kulturomaniak” 2017 mogli zaprezentować się wokaliści. Po raz pierwszy konkurs przyjął formę dwuetapową. Do pierwszego zgłosiło się 1600 uczestników z województwa mazowieckiego i województw ościennych. Komisja konkursowa po przesłuchaniu nadesłanych nagrań, wyłoniła tych, którzy zaprezentowali się w maju na scenie.

Uczestników kategorii śpiew oceniała profesjonalna komisja konkursowa, w której znaleźli się: piosenkarka Dorota Osińska, Martyna Ciok, Blanka Pieńkos oraz aktorzy: Kamil Zięba i Adrian Wiśniewski. Wśród nagrodzonych znaleźli się łukowscy wokaliści.

I miejsce w kategorii szkół podstawowych klasy IV-VI zdobyła Alicja Dziurdziak. I miejsce w kategorii gimnazja zajęła Klaudia Borejko. Obie młode wokalistki uczą się w Studiu Wokalnym „Fever”. Wyróżnienie w konkursie wyśpiewał także Marceli Dziurdziak z Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Łukowie (kategoria przedszkola i klasy „0”) oraz Gabriela Łukasik z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łukowie (kategoria szkoły podstawowe klasy I-III). Alicja Dziurdziak otrzymała także nagrodę specjalną – występ podczas finału Przeglądu z gwiazdą Dorotą Osińską.


Dorota Osińska ukończyła andragogikę i animację kulturalną na Uniwersytecie Warszawskim. Występowała na scenach muzycznych i teatralnych w Polsce a także w USA, Kanadzie, Niemczech i Francji. Jej dotychczasowy repertuar tworzyli m.in.  Włodzimierz Korcz, Jerzy Satanowski, Zygmunt Konieczny, Magda Czapińska, Jacek Cygan, Ernest Bryll. W 2004 roku pod opieką Włodzimierza Korcza nagrała swój debiutancki album pod tytułem „Idę”. W 2013 roku wzięła udział w drugiej edycji programu „The Voice of Poland”. Trzecią płytę wydała w jednej z największych firm fonograficznych w Polsce – Universal Music Poland.

Informację oraz zdjęcia przesłała nam Magdalena Dziurdziak. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE