Reklama

Plener z Krą Jurajską na pierwszym miejscu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Ela Sadło

Plener z Krą Jurajską na pierwszym miejscu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków niejednokrotnie pokazało, co potrafi. Po rzeźbach, które stoją m.in. przed budynkiem Muzeum Regionalnego w Łukowie czy też wzdłuż ścieżki w rezerwacie Jata, przyszedł czas na zupełnie inny temat.

Ziemia Łukowska to dla wielu badaczy niepowtarzalne źródło wiedzy o przeszłości. Gmina Łuków właśnie w Klimkach, gdzie trwa plener rzeźbiarsko – malarski, chce stworzyć wyjątkowy obiekt, którego nieodłączną częścią będą amonity i stworzenia Kry Jurajskiej.  

I właśnie stworzenia charakterystyczne dla morza jurajskiego z drewna wydobywa: Krzysztof Osak, Robert Sadło, Małgorzata Goławska i Jolanta Kędzierska. Pędzlem, dawne wodne potwory, przywołuje Elwira Sosnowska.  

Artyści część pracy mają już za sobą. Do końca tygodnia można ich pracę obserwować. Powstające podczas pleneru rzeźby będą miały minimum metr. Największą z nich, trzymetrową, wykonuje Robert Sadło.  

Po zakończonym plenerze prace lokalnych artystów pozostaną na terenie Strużki Klimkowskiej. Plener realizowany jest w ramach dotacji z gminy Łuków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE