Reklama

Pierwsza nagroda Grand Prix w historii trafiła do łukowianina

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Pierwsza nagroda Grand Prix w historii trafiła do łukowianina - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Konkurs recytatorski w Woli Osowińskiej ma już 27-letnią historię. Po raz pierwszy komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrodę Grand Prix. Powędrowała właśnie do łukowianina.

54 recytatorów z powiatu łukowskiego, radzyńskiego i lubartowskiego wzięło udział w XXVII Konkursie Recytatorskim Poezji, Prozy Bożonarodzeniowej i Religijnej w Woli Osowińskiej. Miłośnicy żywego słowa, reprezentujący Łukowski Ośrodek Kultury, wrócili z ogromnymi sukcesami.

Tradycją jest, że konkurs odbywa się właśnie 2 lutego, kiedy przypada święto Matki Boskiej Gromnicznej. W gronie 54 recytatorów z trzech powiatów najbardziej reprezentatywna była grupa najmłodszych.

To oni recytowali utwory o zimowej i świątecznej magii, pełne zapachów, smaków i wizualnych doznań. Starsi sięgnęli do treści filozoficznych i przeżyć wewnętrznych związanych z Bożym Narodzeniem – relacjonuje instruktor Sławomir Żyłka.

Gdy przyszedł czas na podsumowanie konkursu i wręczenie nagród, przewodnicząca komisji konkursowej - Irena Skowron, podkreśliła, że w Woli Osowińskiej wielu recytatorów rosło wraz z kolejnymi edycjami i tu zdobywało recytatorskie szlify.

W kategorii szkoła podstawowa klasy IV-VI laureatami pierwszego miejsca ex aequo zostali: Julia Semczuk i Bartłomiej Niewęgłowski. Po raz pierwszy w historii konkursu przyznano Nagrodę Główną. Laureatem „GRAND PRIX” został gimnazjalista Kacper Siwiak. W konkursie wzięła również udział Magda Ogrodnik, czyli najmłodszy wiekiem i stażem, recytator z Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE