Reklama

Ostatni koncert organowy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Ostatni koncert organowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W niedzielę 16 września odbędzie się ostatni w tym roku koncert muzyki organowej w ramach "VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie". Muzyka rozbrzmi w parafii NMP Matki Kościoła o godzinie 19.

W kościele wystąpi parafialny chór „Schola Cantorum Misericordis Christi” z Białej Podlaskiej oraz Andres Uibo z Tallina w Estonii na organach. Bialski chór uważany jest za najlepszy tego typu w kraju. Powstał w 1996 roku i liczy 90 osób w wieku od 7 do 25 lat. Grupa koncertowała w wielu miastach Polski oraz za granicą. Chór śpiewał podczas mszy świętej w obecności papieża Jana Pawła II 10 czerwca 1999 roku w Siedlcach i oraz we mszy z papieżem Franciszkiem 28 lipca 2016 roku na Jasnej Górze

Anders Uibo jest jednym z najbardziej znanych organistów Estonii. Jest pedagogiem i kompozytorem działającym również poza graniami swojej ojczyzny. Ukończył Konserwatorium w Tallinie w klasie organów prof. Hugo Lepnurma oraz Wyższą Szkołę Muzyki w Lubece w klasie organów prof. Hansa Gebharda. Od 1980 roku wykonał już ponad 1000 recitali w Europie, Rosji, Japonii i Izraelu, koncertując w najbardziej prestiżowych miejscach.

Koncert chóru oraz organisty odbędzie się w niedzielę 16 września w kościele NMP Matki Kościoła w Łukowie. Początek o godz. 19. Wstęp wolny.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE