Reklama

Organy zabrzmiały po raz ostatni… w tym roku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Kanadys

Organy zabrzmiały po raz ostatni… w tym roku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W niedzielę 11 września odbył się ostatni koncert w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie. Za miłośnikami muzyki organowej sześć spotkań. Tym razem usłyszeli artystów z Mediolanu: Antonio Frigé na organach oraz Matteo Frigé na trąbce naturalnej tzw. barokowej.

Koncert odbył się w kościele p.w. NMP Matki Kościoła w Łukowie. Przybyli tego dnia do łukowskiej świątyni wysłuchali występu Antonio Frigé, który  urodził się w Mediolanie, gdzie dziś pełni funkcję organisty w Bazylice San Simpliciano. Wtórował mu Matteo Frigé na trąbce.

Pierwszy tegoroczny koncert odbył się w kwietniu. Wówczas łukowianie wysłuchali występu Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej w Poznaniu. Dyrygował im Marek Gandecki, a na organach zagrał dyrektor artystyczny i pomysłodawca Festiwalu, łukowianin – Mateusz Rzewuski. Kolejne miesiące to kolejne koncerty. Oprócz organów mogliśmy usłyszeć także trąbkę, skrzypce i klarnet. Koncerty odbywały się w kościele p.w. NMP Matki Kościoła oraz w świątyni p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Organizatorzy czwartej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej już dziś zapraszają na spotkania z tego rodzaju muzyką w 2017 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE